ScoRe

Outgoings

Milí výskumní stážisti,

v prvom rade gratulujeme, že ste prešli cez náš výberový proces a veríme, že sa Vám podarilo získať vašu vysnívanú krajinu. Predtým ako sa začnete baliť však bude treba podpísať zmluvu, vyplniť zopár formulárov a napísať nejaký ten motivačný list.

Nenechajte sa ale odradiť, s pomocou našich skvelých lokálnych koordinátorov (LOREs) to bude hračka 😉.

Základné kroky pred odcestovaním ;)

 1. Oficiálne pridelenie krajiny podľa dosiahnutého bodovania
 2. Podpísanie zmluvy a vyplatenie stáže
 3. Práca s IFMSA databázou:
  - vyplnenie AF (Application Form)
  - vyplnenie COD dokumentov + Special requirements danej krajiny

  Pre kontrolu sa vždy obráťte na Exchange Conditions hosťujúcej krajiny, ktoré viete nájsť tu: https://exchange.ifmsa.org/exchange/score/explore/exchange-conditions

  Odporúčame túto časť vyplniť čo najskôr, aby sa Vám podarilo získať mesto a projekt, ktorý ste uviedli v AF. Majte na pamäti, že všetko ešte prechádza kontrolou cez LOREs a NORE pred odoslaním.

  V prípade zlého dokumentu/zvolenia projektu, ktorý nie je voľný pre váš mesiac alebo zvolenia mesta, kde vyžadujú ich národný jazyk a vy nemáte jeho znalosť, Vám bude všetko vrátené a celý proces sa len predĺži.
 4. Čakáte, kým Vám hosťujúca krajina pošle CA (Card of Acceptance), kde sa dozviete konkrétne mesto vašej stáže, pridelený projekt a mail na vaše kontaktné osoby, prípadne ich LORE. Minimálne 8 týždňov pred začiatkom stáže.
 5. Ak už viete presné mesto, kde strávite vaše skvelé leto, môžete prejsť na kupovanie letenky prípadne lístku na vlak/autobus.

  Samozrejme, že si môžete cestu zabezpečiť už skôr.
 6. Odoslanie CC (Card of Confirmation), kde zadávate presné údaje príchodu a taktiež znova záväzne potvrdzujete svoju účasť na stáži. Minimálne 4 týždne pred začiatkom stáže.
 7. Ak ste sa dostali až k tomuto bodu, pravdepodobne už komunikujete s kontaktnými osobami hosťujúcej krajiny, máte zabezpečenú cestu a ste plní očakavní.

Celý SCORE tím Vám praje šťastnú cestu 💙

Bon Voyage, Gute Reise, Buon viaggio, Buen viaje, رحلة سعيدة, Selamat jalan

ScoRe

História

Chceli by ste ísť na stáž ale neviete ako to funguje?(Čítajte ďalej)

Odchádzajúci študent preukáže dostatočnú jazykovú znalosť na základe úspešnosti na národnom jazykovom anglickom teste, ktorý sa koná na začiatku zimného semestra. Svoje konečné bodovanie si môže vylepšiť pomocou pridelených plusových bodov za mimoškolskú činnosť, v ktorejkoľvek stálej komisii (SCOME,SCORP...). Usmernenia pre udelenie plusových bodov formuluje každý lokálny spolok v rámci SloMSA individuálne.

Náš tím

Spoznaj študentov, ktorí sa starajú o chod SCORE na národnej a lokálnej úrovni.

Ak máte nejaké otázky neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom mailu. (Zobraziť viac...)