MedGames 2022

MedGames 2022 je už siedmym ročníkom súťaže medikov, ktorá sa bude odohrávať 21. a 22.októbra 2022 na pôde Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine a Univerzitnej Nemocnice Martin.

Na organizácii sa podieľajú členovia Martinského Klubu Medikov. Od roku 2019 prešli MedGames niekoľkými zmenami: stali sa medzinárodnou súťažou, kedy do Martina zavítali aj tímy zo zahraničia a taktiež sa k súťaži medikov pridala aj súťaž študentov ošetrovateľstva. MedGames 2022 budú koncipované tak, že všetky jej úlohy budú zamerané hlavne na praktické zručnosti - budú použité kazuistiky, ktoré vychádzajú z reálnych skúseností lekárov a sestier z rôznych odborov. Symbolickosti súťaže pridáva aj fakt, že nedávno bola schválená výstavba novej modernej nemocnice v Martine. Súťaž bude aj tento rok zameraná na študentov 5. a 6. ročníka všeobecného lekárstva a 2. a 3. ročníka ošetrovateľstva. Súťažiaci sa budú môcť zdokonaliť v rôznych predklinických a klinických disciplínach, či už na piatkových workshopoch, alebo na sobotňajšej súťaži samotnej. Študenti budú súťažiť v 3-členných tímov pre všeobecné lekárstvo a 2-členných tímoch pre ošetrovateľstvo, pričom ich bude počas súťaže čakať 14 disciplín. Kombinácia súťaže medikov a sestier robí z MedGames jedinečný formát, ktorý na Slovensku a v Čechách nemá obdobu. Hlavnou myšlienkou súťaže je poukázať na odliv lekárov do zahraničia a nedostatok sestier v zdravotníctve. Rovnako sa snažíme ukázať, že Slovensko disponuje mnohými šikovnými lekármi a sestrami.

V prvý deň budú na súťažiacich čakať workshopy v priestoroch dekanátu Jesseniovej fakulty lekárskej fakulty, nasledovať bude slávnostné otvorenie a večerné prekvapenie pred obchodným centrom Galéria Martin. Nasledujúci deň budú súťažiaci súťažiť v rôznych disciplínach v Univerzitnej Nemocnice Martin pod dohľadom lekárov- rozhodcov, ktorí si pre súťažiacich pripravili rôzne zaujímavé kazuistiky. Táto akcia bude prístupná aj pre verejnosť, čiže sú vítaní všetci, ktorých zaujíma tématika kvality výučby budúcich lekárov a sestier na Slovensku.

Príďte sa pozrieť a podporte mladých študentov v akcii! Tešíme sa na vás!